Top

Ласкаво просимо до кав'ярні з рептиліями!

Понеділок - вихідний
Вт - Пт : 16:00 - 20:00; Сб - Нд : 11:00 - 20:00;
Контактний номер :
+380 93 991 28 53

Маїсові полози – змії для новачків. Опис та догляд.

Маїсовий полоз - один із найпоширеніших видів змій для утримання в тераріумних умовах. У природних умовах цей вид поширений на території США та Мексики. Мешкає в ареалі від Нью-Джерсі до Флориди та Південної Луїзіани. Зустрічається в соснових та змішаних лісах, а також на кам'янистих схилах пагорбів, в ущелинах скель та печерах.

У природі цей полоз веде переважно нічний спосіб життя, проводячи деннний час в укриттях. Добре лазить по поверхнях і деревах, але воліє полювати на землі. Основна здобич - миші, хом'яки, невеликі щури, а також дрібні ящірки і птахи, або пташенята. Це середніх розмірів струнка і відносно тонка змія, зазвичай досягає довжини 1,2 - 1,5 метра, товщиною приблизно як два пальці. Забарвлення полозів цього виду сильно варіює, окрім природних типів забарвлення, виявлено і також надалі виведено у неволі безліч варіацій кольорів – так звані морфи. Маїсовий полоз - одна із найпопулярніших для утримування в тераріумних умовах змій, у т.ч. ідеально підходить для утримування у сім'ї із маленькими дітьми – завдяки їх невеликому розміру і переважно спокійному характеру. Протягом багатьох поколінь цей вид розводиться в тераріумах та є дуже добре одомашненою змією. Популярність цього виду змій серед тераріумістів завдячує таким його особливостям:
- Маїсовий полоз неотруйний і повністю безпечний, у т.ч. для дітей
- Не агресивний
- Невеликий за розмірами (дорослі особини досягають 1,1-1,5 м)
- Легка в утримуванні, відносно невибаглива змія, проте обов'язковою умовою для проживання в тераріумах є підтримання необхідних температури, вологості та чистоти
- Дуже різноманітне забарвлення (т.зв. морфи)
- Ці полози майже не кусаються, практично всі до дорослого віку добре звикають до рук, спокійні за характером.

Особливості утримування в тераріумі

Для утримування дорослого маїсового полоза підійде тераріум від 60 см до 1м у ширину та від 40см до 60 см завглибшки, тобто мінімально це 60"40 см по дну, висотою від 40 см, із певним набором обладнання. В принципі, можна обмежитись і просторим пластиковим контейнером, краще із пластику для харчових продуктів, за умови підтримування необхідних параметрів температури та вологості, із достатньою і правильно виконаною вентиляцією. Якщо контейнер щільно закривається, найкраще з ручками-фіксаторами для кришки (вентиляція у контейнері виконується гарячою голкою, шилом, тонким паяльником, отвори стандартно не більше 2-3мм в діаметрі, знизу в боковій стінці і в протилежній зверху біля кришки, також можна і в самій кришці), фото додаються.

Мінімальний набір для утримування маїсових полозів - просторий контейнер або тераріум від 60*40*40 см (ш*д*в) для дорослих особин, обігрівальний пристрій для підтримки необхідної температури, термометр, простора поїлка-купалка, тісне і темне укриття із отвором для входу(найзручнішим буде округле укриття у вигляді печери, без дна) і грунт (субстрат) на дні тераріума (контейнера). Маїсовий полоз не є вологолюбивим видом, проте їм потрібна підвищена вологість у період линьки. Тому найкращими субстратами для цього виду є грунти, що добре переносять зволоження в умовах підвищеної температури, не пліснявіючи протягом тривалого часу. А саме - кокосові чіпси крупної фракції, мох сфагнум. Вони м'які, добре утримують вологу, довго не псуються. Підходить також їх суміш з іншими грунтами, або облаштування однієї вологішої зони із цим субстратом. На практиці тераріумісти утримують маїсових полозів також на крупній стружці для гризунів, також на витриманій певний час, а краще провареній і висушеній корі дерев, або щепі плодових дерев для коптіння, фракція від 2см. Також є практика доволі успішного утримання на звичайних паперових рушниках, але цупких і без ароматизаторів, і на целюлозі.
Оскільки даний вид в природі мешкає у південних регіонах, маїсовим полозам для комфортного проживання, доброго засвоєння їжі і гарного росту обов'язково потрібна тепла зона із температурою 28-30 0С, найбільш комфортна загальна температура при цьому – 23-26 0С. Нічна температура найкраще не має бути нижчою за 22 0С. Вологість підходить звичайна кімнатна, але не нижче 40%, у період линьки потребують трохи підвищеної вологості – біля 70% цілком достатньо. Для комфортної линьки можна також облаштовувати для полоза спеціальне місце (закрита ємність із входом) з більш зволоженим субстратом – так звану вологу камеру. У випадку, якщо полоз живе на штучних газонах, тобто без субстрату, або на паперових рушниках чи на целюлозі, буде краще, якщо волога камера зі зволоженим субстратом буде присутня постійно.

Особливості утримання молодняка.

Малюкам підходять умови утримання, аналогічні дорослим, проте вони більш вибагливі до правильних температур і до достатньої вологості під час линьки.
Також віком до 6 місяців малюків краще утримувати у компактного розміру контейнері із харчового пластику, із зробленою проточною вентиляцією, розміром не більше 20*30 см по дну та наявністю тісного темного укриття, із поступовим збільшенням розміру житла. У повноцінний тераріум для дорослого молодь найкраще поселяти у віці більше 1 року.
Найкращі субстрати для комфортного утримання малюків – кокосові чіпси, мох сфагнум.
Молоді маїсові полози харчуються раз на 5-6 днів новонародженими мишками. У міру росту збільшується і кормовий об'єкт, приблизно раз на 2 місяці, згідно з доданою таблицею та правила, що кормовий об'єкт не має перевищувати товщину тіла більш ніж у 1,5 разу.
Маїсових полозів старше 6 місяців годують вже раз на 7 днів.
Старших 1 року – приблизно раз на 8-9 днів.
Старших 2 років та дорослих - раз на 10-14 днів. За виключенням вагітних самок, або самок що знеслися, їх годують приблизно раз на тиждень.

Автор Статті Ірина Мельник
irinamelnyk81@gmail.com
Facebook